flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Монастирищенського районного суду Черкаської області

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Зборами працівників Монастирищенського районного суду Черкаської області

Протокол № 8 від 10.04.2023

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Монастирищенського районного суду Черкаської області

 

Зі змінами, внесеними Рішення зборів працівників суду від 24.05.20223 року № 11  «Про внесення змін до п.п. 5.2, 5.3 розділу 5 «Робочий час та час відпочинку»

 

  1. Загальні положення

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Монастирищенського районного суду Черкаської області (далі – Правила, Суд) розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу Законів про працю України (КЗпП), Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Правил поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 06 лютого 2009 року № 33, у ред. рішення від 24.12.2020  року № 72, та інших нормативно-правових актів, що регулюють трудові відносини.

1.2. Метою Правил є:

- забезпечення належної організації праці;

- зміцнення трудової дисципліни;

- створення належних, безпечних та здорових умов праці;

- підвищення продуктивності та ефективності праці;

- забезпечення раціонального використання робочого часу.

 1.3. Правила поширюються на суддів та працівників апарату суду (працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників) (далі – Працівники апарату суду) незалежно від посади та порядку призначення, та є обов’язковими для виконання.

1.4.  Правила затверджуються загальними зборами суддів та працівників апарату суду, доводяться до відома суддів та працівників апарату суду.

 

  1. Порядок прийняття на роботу і звільнення працівників

2.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів

2.1.1. Обрання, переведення, призначення та звільнення суддів здійснюється відповідно до положень Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

2.1.2. Зарахування суддів до штату суду та відрахування їх зі штату оформляють, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», наказом голови суду на підставі акта про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв’язку з припиненням повноважень судді, з яким суддю ознайомлюють під підпис.

2.1.3. Призначеного або переведеного в установленому порядку суддю в день виходу на роботу ознайомлюють під підпис з цими Правилами, інструктують з техніки безпеки, охорони праці та протипожежної безпеки, забезпечують робочим місцем та необхідним для виконання своїх функціональних обов’язків технічним обладнанням.

2.1.4. У день звільнення (відрахування зі штату) суддям видається копія наказу про припинення виконання обов’язків судді і здійснюється повний розрахунок. Днем звільнення вважають останній день роботи.

2.1.5 При звільненні судді, а також в інших випадках, передбачених законом, коли суддя не може продовжувати розгляд справи, всі нерозглянуті ним судові справи за актом приймання-передавання справ та документів передаються до канцелярії суду для подальшого розподілу в установленому порядку.

Акт приймання-передавання справ та документів підписується трьома працівниками суду, одним з яких є працівник канцелярії, засвідчується печаткою суду. Акти складаються та підписуються не пізніше дати звільнення судді.

2.1.6. Записи про призначення, переведення та заохочення суддів в трудові книжки вносяться у точній відповідності формулюванням чинного законодавства за бажанням судді. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок покладається на керівника апарату суду.

2.2. Порядок прийняття та звільнення працівників апарату суду

2.2.1. Працівники апарату суду реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору у встановленому законом порядку.

2.2.2. Призначення на посади працівників патронатної служби до апарату суду та звільнення з посад проводиться відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 92 Закону України «Про державну службу» та Положення про помічника судді.

2.2.3. Прийняття на посади, переведення та звільнення з посад працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників апарату суду проводиться відповідно до Конституції України та діючого трудового законодавства України.

2.2.4. При прийнятті на роботу працівнику може бути встановлено випробування відповідно до вимог статей 26-28 КЗпП України. 

Контроль за проходженням випробування працівником покладають на безпосереднього керівника.

2.2.5. Для оформлення трудових відносин громадяни зобов’язані надати:

-   паспорт громадянина України/паспорт громадянина України у формі ID-картки разом з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

- трудову книжку, оформлену у встановленому порядку (крім осіб, які працевлаштовуються вперше або на умовах сумісництва)/ витяг з Єдиного  державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

- довідку державної фіскальної служби про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера);

- військовозобов’язані – військовий квиток або тимчасове посвідчення, видане замість військового квитка; призовники – посвідчення про приписку до призовної дільниці;

- особи з інвалідністю – довідку до акта огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації;

- фотокартки;

- працівники патронатної служби - диплом про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, документи про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із документами, що підтверджують їх визнання в Україні, а також документи про науковий ступінь, вчене звання (за наявності) та державний сертифікат про відповідний рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови.

Прийняття на роботу без подання зазначених документів не допускається.

Особи, які мають право на пільги у сфері праці, при прийнятті на роботу подають підтвердні документи.

2.2.6. Якщо робота вимагає спеціальних знань, роботодавець має право вимагати від кандидата подання диплома (іншого документа про освіту або професійну підготовку).

2.2.7. У випадках, передбачених законодавством,  також подають документ про стан здоров’я та інші документи.

2.2.8. Прийняття на роботу оформляють наказом керівника апарату суду, з яким працівника ознайомлюють під підпис.

2.2.9. Підставою для видання наказу є заява про прийняття на роботу.

У наказі мають бути зазначені найменування роботи (посади) відповідно до штатного розпису, дата, з якої працівник має стати до роботи, умови оплати праці та інші істотні умови трудового договору.

2.2.10. Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.

 2.2.11. При прийнятті на роботу працівника:

- ознайомлюють з цими Правилами;

- ознайомлюють з Правилами працівника суду;

- ознайомлюють з посадовою інструкцією із роз’ясненням прав та обов’язків;

- інструктують з техніки безпеки та протипожежної охорони.

2.2.12. Переведення працівників апарату суду на іншу посаду проводиться із дотриманням умов, визначених законодавством.

2.2.13. Дію трудового договору може бути припинено з ініціативи працівника, роботодавця та з інших підстав, передбачених законодавством України (зокрема, ст. 7, 36, 38, 39, 40, 41 КЗпП), із дотриманням процедури та умов звільнення, визначених законодавством.

2.2.14. У день звільнення роботодавець зобов’язаний видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 КЗпП, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника. Днем звільнення вважають останній день роботи.

2.2.15. У разі переведення на іншу посаду або звільнення працівник має передати справи іншому працівнику, визначеному керівником апарату суду.

Передавання справ і майна засвідчують актом, який складають у двох примірниках та обхідним листом (додаток 1). Один примірник акта видають працівнику, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший – зберігають в особовій справі.

2.2.16. У разі зміни матеріально відповідальної особи (звільнення, переведення), проводять інвентаризацію в порядку, встановленому наказом керівника апарату суду.

 

  1. Основні права та обов’язки працівників суду

3.1. Права та обов’язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді та іншими законами.

3.2. Працівники апарату суду мають право:

3.2.1. Користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України.

3.2.2. Брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень у межах своїх повноважень.

3.2.3. На повагу до особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівництва суду, співробітників та громадян.

3.2.4. Вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою.

3.2.5. На належні, безпечні та здорові умови праці.

3.2.6. На заробітну плату відповідно до укладеного трудового договору.

3.2.7. На соціальний і правовий захист відповідно до їх статусу.

3.2.8. Оскаржувати дисциплінарне стягнення в порядку, встановленому законодавством.

3.2.9. Користуватись іншими правами, передбаченими законодавством.

3.3. Працівники апарату суду зобов’язані:

3.3.1. Дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України.  

3.3.2. Не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина.

3.3.3. Сумлінно виконувати обов’язки визначені посадовими інструкціями та іншими законодавчими й нормативними актами, проявляти ініціативу та постійно вдосконалювати організацію своєї роботи.

3.3.4. Виконувати накази, розпорядження та доручення керівництва суду.

3.3.5. Своєчасно прибувати на робоче місце та починати роботу, перебувати на робочому місці протягом робочого часу, за винятком перерв для відпочинку та харчування.

3.3.6. Повідомляти керівника апарату суду про причини відсутності на роботі письмово, засобами телефонного чи електронного зв’язку або іншим доступним способом до 8 год. 30 хв., за можливості – до початку робочого дня. У разі недотримання працівником цієї вимоги складається акт про відсутність працівника на робочому місці.

Вимоги даного пункту не застосовуються до працівників апарату суду під час виконання ними завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду.

3.3.7. У разі хвороби працівник апарату суду має повідомити про відкриття е-лікарняного керівника апарату будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном, електронною поштою тощо. При виході на роботу працівник апарату суду має надати консультанту суду (по роботі з персоналом) роздрукований             е-лікарняний з порталу Пенсійного фонду України, що має статус «Готово до сплати» для подальшого опрацювання та передачі до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області.

3.3.8. Повідомляти керівника апарату суду протягом трьох робочих днів про зміну сімейного стану, місця проживання (перебування), про здобуття освіти.

3.3.9. Повідомляти керівника апарату суду про намір достроково перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку не пізніш ніж за місяць до бажаної дати виходу на роботу.

3.3.10. Не розголошувати конфіденційну/службову інформацію, яка стала відома під час виконання трудових обов'язків.

3.3.11. Дбайливо ставитися до майна суду, раціонально витрачати електроенергію та інші матеріальні ресурси, вживати заходів щодо запобігання шкоді, яка може бути заподіяна суду.

3.3.12. З повагою ставитися до колег, сприяти створенню позитивного психологічного клімату в колективі, підтримувати доброзичливі відносини з колегами, уникати дій, що заважають нормальній роботі колег, ображають їх, принижують честь і гідність, дотримуватися правил ділового етикету у взаєминах з колегами та відвідувачами.

3.3.13. Постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти.

3.3.14. Діяти в межах своїх повноважень.

3.3.15. Дотримуватись чистоти й порядку на робочому місці та на території суду, забезпечувати встановлений порядок зберігання матеріальних цінностей і документів.

3.3.16. Зачиняти вікна та двері кабінету, вимикати комп’ютерну техніку електричні прилади, вимикати світло, до того як залишити робоче місце в кінці робочого дня.  

3.3.17. Дотримуватись ділового стилю в одязі та вимог до візажу: стриманий макіяж, елегантний манікюр; акуратна зачіска, парфуми – в помірній кількості.

Для всіх працівників апарату суду протягом робочого часу є обов’язковим носіння  бейджів із зазначенням посади, прізвища та ім’я.

3.3.18. Дотримуватись вимог з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки.

Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки в суді здійснюється відповідальною особою, на яку покладено такий обов’язок.

3.4. Коло обов’язків, що виконує кожен працівник апарату суду за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається Положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку.

 

  1. Основні обов'язки та права керівництва суду

4.1. Обов’язки голови суду визначено статтею 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

4.2. Керівник апарату суду зобов’язаний:

4.2.1. Організувати ознайомлення працівника з цими Правилами, посадовою інструкцією.

4.2.2. Забезпечити працівникові робоче місце, необхідне технічне обладнання, робітника забезпечити необхідними для роботи засобами та надати роботу згідно з умовами трудового договору.

4.2.3. Організовувати своєчасний інструктаж працівників щодо вимог охорони праці, пожежної безпеки та інших правил безпеки праці.

4.2.4. Затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника та здійснювати контроль за виконанням працівниками апарату суду своїх обов’язків.

4.2.5. Під час виконання посадових обов’язків керуватися публічними інтересами, суворо дотримуватися і забезпечувати дотримання Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, чітко формулювати накази (розпорядження) та доручення, перевіряти точність і своєчасність їх виконання.

4.2.6. Щомісячно направляти до відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області необхідні документи для виплати заробітної плати у встановлені законодавством терміни.

4.2.7. Здійснювати контроль за дотриманням виконавської та службової дисципліни.

4.2.8. Надавати працівникам на їх вимогу повну та достовірну інформацію стосовно їхньої трудової діяльності, а також копії документів, які містять персональні дані щодо них.

4.2.9. Забезпечувати захист персональних даних працівників у порядку, встановленому законодавством. На вимогу працівника ознайомлювати його з персональними даними.

4.2.10. Забезпечувати своєчасний ремонт обладнання на робочих місцях.

4.2.11. Організовувати облік робочого часу працівників.

4.2.12. Надавати працівникам можливості та створювати умови для підвищення кваліфікації, здобуття освіти.

4.2.13. Дотримуватись вимог законодавства про працю під час вирішення соціально-трудових питань в суді.

4.2.14. У випадках, передбачених законодавством, надавати пільги та компенсації за особливий характер праці (щорічні додаткові відпустки тощо).

4.2.15. Створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників.

4.2.16. Інші обов’язки, передбачені актами законодавства України.

4.3. Керівник апарату суду має право:

4.3.1. Вимагати від працівника належного виконання роботи відповідно до умов трудового договору, дотримання цих Правил, нормативних актів роботодавця, правил охорони праці, дбайливого ставлення до ввіреного йому майна.

4.3.2. Притягати порушників трудової дисципліни до відповідальності.

4.3.3. Уживати заходів для морального та матеріального заохочення за сумлінне дотримання вимог цих Правил.

4.3.4. Контролювати дотримання працівниками трудової дисципліни.

 

  1. Робочий час та час відпочинку

5.1. Норма тривалості робочого часу працівників суду становить 40 годин на тиждень. Встановлюється п’ятиденний робочий тиждень  із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер – по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.

5.2.  Час початку і закінчення щоденної роботи встановлюється:

- з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00 з перервою з 13:00 до 13:45;

- в п’ятницю з 08:00 до 15:15 з перервою з 12:00 до 12:15.

(пункт 5.2 в редакції Правил зі змінами, внесеними згідно рішення зборів працівників суду № 11 від 24.05.2023).

Перерви для відпочинку та харчування до робочого часу не включаються. Цей час працівники використовують на свій розсуд і можуть відлучатися з місця роботи.

Режим роботи суду встановлюється з урахуванням режиму роботи Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, місцевих загальних судів Черкаської області, а також загальноприйнятого режиму роботи підприємств, установ і організацій населеного пункту, де розташований суд.

     5.3. За ініціативою судді або працівника апарату суду і згодою голови суду для суддів або керівника апарату  та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) для працівника апарату такому працівнику може встановлюватися гнучкий режим робочого часу, який є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку режиму роботи суду.

Гнучкий режим робочого часу встановлюється на визначений строк або безстроково з урахуванням необхідності дотримання норми робочого часу, передбаченого чинним законодавством, або тривалості встановленого для суддів або працівників апарату суду неповного робочого часу (неповного робочого дня або неповного робочого тижня).

Гнучкий режим робочого часу може бути фіксованим або змінним.

При фіксованому режимі робочого часу судді або працівника апарату визначається початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. При цьому таким працівникам може визначатись відмінна від встановленої у суді тривалість роботи по днях тижня, а також поділ робочого дня на частини.

При змінному режимі робочого часу судді або працівника апарату відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня, на таких працівників не поширюється встановлена у суді тривалість роботи по днях тижня, за потреби можуть визначатися періоди часу, в які суддя або працівник апарату суду зобов’язаний бути присутнім на робочому місці. При змінному режимі робочого часу судді або працівника апарату є обов’язковим облік щоденної тривалості його робочого дня.

Змінний режим робочого часу судді або працівника апарату суду може встановлюватися у суді, у якому функціонує відповідна комп’ютерна програма, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщення суду і дозволяє здійснювати автоматизований облік їх робочого часу. Суддя або працівник апарату суду, який працює за змінним режимом робочого часу, самостійно контролює загальну тривалість свого робочого часу протягом тижня з метою недопущення її перевищення.

Гнучкий режим робочого часу судді або працівника апарату суду встановлюється наказом (розпорядженням) голови суду для суддів та/або керівника апарату суду для працівника апарату, у якому зазначається:

1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) судді або працівника апарату суду, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу та його посада;

2) встановлена норма тривалості робочого часу;

3) дата, з якої встановлюється гнучкий режим робочого часу;

4) період, на який встановлюється гнучкий режим робочого часу (у разі встановлення на визначений строк);

5) час початку і закінчення роботи, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування (у разі застосування фіксованого режиму робочого часу);

6) періоди часу, в які суддя або працівника апарату суду зобов’язаний бути присутнім на робочому місці (за потреби, у разі застосування змінного режиму робочого часу).

Такий наказ доводиться до відома судді або працівника апарату суду, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу до початку застосування гнучкого режиму робочого часу.

Під час встановлення гнучкого режиму робочого часу враховується:

  • заборона включення до робочого часу нічного часу, визначеного законом, якщо інше не передбачено законом;
  • необхідність забезпечення належного функціонування суду у межах встановленого режиму роботи (надання послуг, прийом громадян, приймання та відправлення кореспонденції тощо);
  • забезпечення належної взаємодії структурних підрозділів державного органу (за наявності таких);
  • створення умов для сумлінного і професійного виконання посадових обов’язків працівника апарату суду;
  • потреба в ефективній організації робочого часу судді або працівника апарату суду, збільшенні продуктивності та якості його роботи, враховуючи особливості роботи у певній місцевості, зокрема такі, як години пікової завантаженості транспортних шляхів, значну віддаленість місця роботи від місця проживання судді або працівника апарату суду, режими роботи закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
  • інші особливості роботи суду, зокрема нерівномірний обсяг навантаження на суддю або працівника апарату суду впродовж дня (тижня), коли основний обсяг робіт припадає на початок чи кінець робочого дня або виходить за його межі.

(пункт 5.3 в редакції Правил зі змінами, внесеними згідно рішення зборів працівників суду № 11 від 24.05.2023).

5.4.  За ініціативою працівника апарату суду і згодою керівника апарату працівник може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі суду (працівник патронатної служби за поданням судді).

 Для цього працівник апарату суду повинен погодити у письмовій формі, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку, перелік відповідних завдань та строки їх виконання з керівником апарату, (працівник патронатної служби за погодженням з суддею) .

      Для працівника апарату суду обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу.

За межами адміністративної будівлі суду можуть виконуватися завдання, якщо їх якісне, ефективне та результативне виконання не потребує:

-      використання інформації з обмеженим доступом;

-     доступу до комп’ютерного, телекомунікаційного та/або програмного забезпечення, яке функціонує лише у межах приміщення суду;

-     обов’язкового перебування в приміщенні суду (залучення інших працівників суду, проведення консультацій, нарад тощо).

-    роботи з матеріалами справ (проваджень) та службовими документами.

Час виконання працівником апарату суду завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду обліковується як робочий час.

У разі запровадження дистанційної роботи працівник суду самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому.

5.5. Вихід працівника суду за межі адміністративної будівлі Монастирищенського районного суду Черкаської області у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника.  

5.6. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину ( ст.73 КЗпП).

5.7.  Голова суду та керівник апарату за потреби можуть залучати суддів та працівників патронатної служби до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові, і неробочі дні здійснюється згідно з наказом/графіком, який затверджується головою суду та/або керівником апарату.

Робота у вихідний день компенсується наданням іншого дня відпочинку (ст.72 КЗпП) за заявою на ім’я голови суду/керівника апарату. Працівники патронатної служби  заяву погоджують з суддею.

Інший день відпочинку працівник має використати протягом місяця після дати роботи у вихідний (святковий, неробочий) день. День відпочинку може бути використано пізніше у разі хвороби працівника, перебування його у відпустці, відрядженні тощо.

5.8. За угодою між працівником та керівником апарату працівникові може бути встановлено неповний робочий час (неповний робочий день/тиждень) з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (ст.56 КЗпП).

5.9. За необхідності окремим працівникам може бути встановлений індивідуальний режим робочого часу.

5.10. Працівники мають право на відпустки, передбачені законодавством. Помічнику судді надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства. Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні.

5.11. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються головою, керівником апарату суду на кожен наступний календарний рік в кінці грудня поточного року.

5.11. Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду, особистих інтересів працівників та можливості їх відпочинку і доводиться до відома кожного працівника під підпис.

5.13.  Відпустки суддям надаються на підставі наказу голови суду, працівникам апарату суду  на підставі наказу керівника апарату суду (помічникам суддів за погодженням безпосереднього судді).

5.14. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.15. За рішенням керівництва суду, у зв’язку з службовою необхідністю (ст.79 КЗпП) працівник апарату суду може бути відкликаний із відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається працівнику у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

У разі відкликання працівника із щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

 

  1. Заохочення за успіхи в роботі

6.1. Суддя до звільнення з посади або припинення його повноважень не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами (ч.9 ст.56 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів).

6.2 За сумлінне виконання посадових обов’язків, ініціативу, тривалу і бездоганну роботу, значні трудові досягнення до працівників апарату суду застосовують такі заохочення:

– виплата премії;

– оголошення подяки;

– нагородження Почесною грамотою.

Порядок застосування заходів заохочення регулюється законодавством та Положенням про преміювання державних службовців, працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників зайнятих обслуговуванням  Монастирищенського районного суду Черкаської області.

 

  1. Відповідальність працівників за порушення трудової дисципліни

7.1. Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

7.2. За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівників апарату суду може бути застосовано один із таких заходів стягнення:

- догана;

- звільнення.

7.3. Звільнення, як дисциплінарне стягнення може бути застосоване за такі порушення:

- систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або цими Правилами, якщо до працівника раніше не застосовувалися заходи дисциплінарного стягнення (п.3 ст.40 КЗпП);

- прогул, у т.ч. відсутність на роботі понад три години протягом робочого дня без поважних причин (п.4 ст.40 КЗпП);

- поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння (п.7 ст.40 КЗпП).

За інші порушення трудової дисципліни оголошують догану.

За кожне порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

7.4. При визначенні виду дисциплінарного стягнення керівник апарату враховує ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

7.5. До застосування дисциплінарного стягнення працівник надає письмове пояснення проступку. Відмова надати пояснення не є перешкодою для застосування стягнення. Про факт відмови складають акт за підписом безпосереднього керівника, працівника служби управління персоналом та уповноваженого представника трудового колективу.

7.6. Керівник апарату застосовує дисциплінарне стягнення за фактом виявлення проступку, не пізніше одного місяця з дня виявлення, без урахування періодів звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців із дня вчинення проступку.

7.7. Дисциплінарне стягнення оголошують у наказі, з яким працівника ознайомлюють  під підпис у триденний строк (не враховуючи час відсутності на роботі).

7.8. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник не припустився нового порушення трудової дисципліни і виявив сумління в роботі, стягнення може бути зняте до кінця року на підставі наказу керівника апарату суду.

7.9. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення, перелічені в розділі 6 цих Правил, до працівника не застосовуються.

 

 

Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до працівників апарату Монастирищенського районного суду Черкаської області (суддів, помічників суддів, працівників, які виконують функції з обслуговування, робітників) під підпис.

 

Додаток 1                                                                  до Правил внутрішнього трудового                                            розпорядку Монастирищенського районного суду Черкаської області

 

Обхідний лист

працівника, що звільняється  (переводиться)

з Монастирищенського районного суду

Черкаської області

 

_________________________________________________________

(прізвище, ім’я та по батькові)

 

 

№ з/п

Посада

Прізвище та ім’я

Відомості про передачу справ та майна

Підпис

1

 

 

керівник апарату

 

 

 

2

 

 

головний спеціаліст

 

 

 

3

 

 

консультант суду

 

 

 

4

 

 

матеріально-відповідальна особа

 

 

 

5

 

 

 консультант суду (по роботі з персоналом)

 

 

 

6

 

 

архіваріус