Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку Монастирищенського районного суду Черкаської області
І. Загальні положення
Ці Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку Монастирищенського районного суду Черкаської області (далі – суд), режим роботи, умови перебування державного службовця в суді та забезпечення раціонального використання його робочого часу. Службова дисципліна в суді ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання державним службовцем своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи. Правила внутрішнього службового розпорядку суду розроблені з урахуванням основних вимог Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу», Правил поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 06 лютого 2009 року № 33, у ред. рішення від 24.12.2020 року № 72, Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 року № 158, у ред. наказу Національного агентства України з питань державної служби від 28.04.2021 року № 72-21, Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби 03.03.2016 року № 50 зі змінами, внесеними наказами від 13.03.2020 № 39-20, 31.07.2020 року № 143-20, та затверджуються загальними зборами (конференцією) державних службовців суду за поданням керівника апарату суду і виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності). Правила внутрішнього службового розпорядку суду поширюються на державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В» в суді та доводяться до відома цих державних службовців під підпис.
ІІ. Загальні правила етичної поведінки в суді
Державні службовці повинні дотримуватись вимог етичної поведінки. Державні службовці у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність. Державні службовці повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян. Державні службовці під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.
ІІІ. Робочий час і час відпочинку державного службовця
Режим роботи суду: понеділок – четвер з 08:00 до 17:00 з перервою з 13:00 до 13:45; п’ятниця з 08:00 до 15:15 з перервою з 12:00 до 12:15. Режим роботи суду встановлюється з урахуванням режиму роботи Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, місцевих загальних судів Черкаської області, а також загальноприйнятого режиму роботи підприємств, установ і організацій населеного пункту, де розташований суд.
Гнучкий режим робочого часу встановлюється на визначений строк або безстроково з урахуванням необхідності дотримання норми робочого часу, передбаченого Законом України «Про державну службу», або тривалості встановленого для державного службовця неповного робочого часу (неповного робочого дня або неповного робочого тижня). Гнучкий режим робочого часу може бути фіксованим або змінним. При фіксованому режимі робочого часу державного службовця визначається початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. При цьому державному службовцю може визначатись відмінна від встановленої у суді тривалість роботи по днях тижня, а також поділ робочого дня на частини. При змінному режимі робочого часу державного службовця відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня, на державного службовця не поширюється встановлена у державному органі тривалість роботи по днях тижня, за потреби можуть визначатися періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці. При змінному режимі робочого часу державного службовця є обов’язковим облік щоденної тривалості його робочого дня. Змінний режим робочого часу державного службовця може встановлюватися у суді, у якому функціонує відповідна комп’ютерна програма, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщення суду і дозволяє здійснювати автоматизований облік робочого часу державних службовців суду. Державний службовець, який працює за змінним режимом робочого часу, самостійно контролює загальну тривалість свого робочого часу протягом тижня з метою недопущення її перевищення. Гнучкий режим робочого часу державного службовця встановлюється наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, у якому зазначається: 1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) державного службовця, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу та його посада; 2) встановлена норма тривалості робочого часу; 3) дата, з якої встановлюється гнучкий режим робочого часу; 4) період, на який встановлюється гнучкий режим робочого часу (у разі встановлення на визначений строк); 5) час початку і закінчення роботи, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування (у разі застосування фіксованого режиму робочого часу); 6) періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці (за потреби, у разі застосування змінного режиму робочого часу). Такий наказ доводиться до відома державного службовця, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу, та його безпосереднього керівника до початку застосування гнучкого режиму робочого часу. Під час встановлення гнучкого режиму робочого часу враховується:
Тривалість перерви для відпочинку і харчування з понеділка по четвер становить 45 хвилин, у п’ятницю – 15 хвилин. Перерва не включається в робочий час, і державний службовець може використовувати її на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.
За рішенням керівника апарату облік робочого часу у суді може здійснюватися за допомогою відповідної електронної програми, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщень суду. Умови і порядок такого обліку визначаються наказом (розпорядженням) керівника апарату суду.
Для державного службовця обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу. За межами адміністративної будівлі суду можуть виконуватися завдання, якщо їх якісне, ефективне та результативне виконання не потребує:
Час виконання державним службовцем завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду обліковується як робочий час.
ІV. Порядок повідомлення державним службовцем про свою відсутність на робочому місці.
Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.
Чергування державного службовця після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який затверджується наказом керівника апарату суду. Графік розробляється консультантом суду (по роботі з персоналом).
Облік часу чергувань здійснюється консультантом суду (по роботі з персоналом) у табелі обліку часу чергування працівниками суду. За роботу в зазначені дні (час) державним службовцям надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами державних службовців.
VІ. Порядок доведення до відома державного службовця нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань
Підтвердженням може слугувати підпис державного службовця (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний кваліфікований електронний підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.
VІІ. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці, протипожежної безпеки та підтримання приміщення суду і наявного у ньому майна у належному стані
Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки в суді здійснюється консультантом суду (по роботі з персоналом).
VIІI. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна державним службовцем
Один примірник акта видається державному службовцю, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього державного службовця. До особової справи також долучається обхідний лист (за потреби).
ІХ. Прикінцеві положення
Недотримання вимог правил внутрішнього службового розпорядку є підставою для притягнення державного службовця до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством. Питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього службового розпорядку, вирішуються керівником апарату суду.
Обхідний лист працівника, що звільняється (переводиться) з Монастирищенського районного суду Черкаської області
_________________________________________________________ (прізвище, ім’я та по батькові)
|