Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння
В період з 1 січня 2019 року до 31 травня 2019 року Монастирищенським районним судом Черкаської області за ст. 130 КУпАП «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» притягнуто до адміністративної відповідальності 34 особи, з них: відносно 33 осіб накладено штраф на загальну суму 367 200 грн, 29 осіб позбавлено прав керування транспортними засобами та до 1 особи застосовано адміністравний арешт строком на 15 діб за вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю (ч. 4 ст. 130 КУпАП).
Відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння передбачена статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За цією статтею можуть бути притягнуті до відповідальності особи, які самі керували транспортним засобом у стані сп'яніння; передали керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп'яніння; відмовилися від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або вживали алкоголь або наркотики після дорожньо-транспортної пригоди за їх участю.
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо особа притягалася до відповідальності по даній статті два рази протягом року, в третій раз розмір штрафу становитиме дві тисячі чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (40 800 грн). Також така особа буде позбавлена права керування транспортним засобом строком на десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі, або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн) або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів у порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
До осіб, які передали право керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння, застосовується лише штраф без позбавлення права керування транспортним засобом, але якщо таке правопорушення було вчинено повторно протягом року, суд може винести рішення про оплатне вилучення транспортного засобу.
Вкотре закликаємо водіїв бути відповідальними та не сідати за кермо на підпитку!
За повідомленням прес-служби суду