Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ВАРТО УВАГИ
До Монастирищенського районного суду Черкаської області звернулася особа похилого віку, яка проживає у віддаленому селі Монастирищенського району з повісткою від імені суду про виклик до суду у цивільній справі в якості відповідача про стягнення боргу. Яке ж було моє здивування, коли за номером справи в автоматизованій системі документообігу суду не знайшлося відповідної справи в провадженні суду.
У розмові з дідусем виявилось, що він взяв кредит у фінансовій установі, а та в свою чергу «вибиваючи борг» надіслала йому повістку про виклик до суду. Дідусь, залишивши всі свої справи та найнявши таксі, добросовісно попрямував в район до суду, де його зовсім не чекали. З»ясувавши, що це був «хибний» виклик, дідусь попрямував додому.
З метою недопущення подібний ситуацій, хочу звернутися до фінансових установ і нагадати їм вимоги чинного законодавства.
Відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність установлену законом. Відповідно до ст. 24 Закону суддя здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом. Лише процесуальними кодексами визначено порядок виклику учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії. Тобто, виклик осіб у судове засідання є виключною компетенцією суду та має певний процесуальний порядок. Закликаємо фінансові установи не порушувати законодавства України та діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Керівник апарату Монастирищенського
районного суду Черкаської області Ю.М.Жежер