«Інформація про розгляд Монастирищенським районним судом справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності в 2009 році»
Протягом 2009 року в провадженні Монастирищенського районного суду Черкаської області перебувала 1144 справи про притягнення осіб до адміністративної відповідальності, з яких на кінець звітного періоду розглянуто 1134. При цьому призначено покарання у виді штрафу 454 особам; у виді адміністративного арешту - 172; у виді громадських робіт - 160; позбавлення спеціального права керування транспортними засобами - 116; у виді попередження - 6. Закрито провадження у 103 справах про адміністративні правопорушення з різних підстав та 120 повернуто для належного оформлення. У трьох справах про притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності застосовано заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП. В зазначений період часу розглянуто 4 справи про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених Законом України « Про боротьбу з корупцією».
У 2009 році рішення Монастирищенського районного суду в справах про притягнення осіб за вчинення адміністративних правопорушень в апеляційному порядку не оскаржувались.
Сума присудженого до стягнення у 2009 році штрафу становить 268 370 гривень, з якої 167 938 гривень громадянами сплачено добровільно. Також у 2009 році направлено на примусове виконання до відділу ДВС Монастирищенського районного управління юстиції рішення у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, які набрали законної сили цього ж року, на суму 75 975 гривень.
У 2009 році 396 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ст.130 КУпАП, а саме: керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції та відносно 63 осіб призначено покарання у виді штрафу, відносно 70 - адміністративний арешт, відносно 116 -позбавлення спеціального права керування транспортними засобами, відносно 147 -громадські роботи та прийнято рішення про оплатне вилучення 3 транспортних засобів.
Судом при розгляді справ даної категорії встановлено, що часто має місце відмова громадян від підписання протоколу про вчинення даного правопорушення, від дачі пояснень чи проходження, відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння, вважаючи, що таким чином зможуть уникнути відповідальності. Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП відмова особи, яка керує транспорним засобом від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, тягне за собою аналогічно як і встановлення такого факту за допомогою огляду, відповідальність та призначення покарання у виді штрафу на водіїв від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що становить із розрахунку 1 неоподаткований мінімуму 17 гривень від 2 550 гривень до 3 400 гривень), або позбавлення права керування транспорними засобоми на строк від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт від 7 до 10 діб, а на інших осіб - накладення штрафу від 150 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт від 7 до 10 діб. При цьому, діючий КУпАП не передбачає можливості призначення покарання в розмірі, меншому, чим передбачено санкцією статті.
Крім того, хочеться звернути увагу громадян і на той факт, що вони мають право відмовитися від дачі пояснень, але можуть і використати своє право та дати свої пояснення з приводу обставин вчиненого правопорушення, які оцінюються судом при розгляді справи.