flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади»

06 квітня 2015, 13:49

Деякі питання реалізації Закону України

 «Про очищення влади»

 

Закон   України    «Про  очищення   влади»   визначає  правові   та

організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних   до  них   осіб,   посадових   осіб   органів  місцевого самоврядування  з  метою відновлення  довіри  до  влади  і  створення   умов  для побудови  нової   системи 

органів влади у відповідності з європейськими стандартами.

 

Відповідний закон передбачає норму, згідно з якою особи, які займали керівні посади під час президентства Януковича і перебували на цих посадах протягом 1 року, повинні бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання чинності цього закону.

      

Заборона на заняття посад на 10 років застосовуватиметься до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р. До цього списку увійшли Президент України, прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри, керівники центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету міністрів, голова Національного банку, голова Антимонопольного комітету, голова Фонду державного майна, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перші заступники.

    

Крім того, усуваються від влади на 10 років також голови ОДА, всі заступники голів ОДА і всі голови РДА, які працювали під час президентства Віктора Януковича сукупно не менше року, а також ті, що працювали у період Майдану і не звільнились за власним бажанням.

      

Також, згідно із законом, під люстрацію підпадають правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання та судові провадження проти учасників Євромайдану, а також ті, хто підтримував сепаратистів і терористів на сході України.

     

Всі без виключення чиновники і керівники державних підприємств зобов»язані пройти майнову люстрацію, де буде перевірено відповідно до декларації все наявне майно на предмет законних джерел походження коштів для придбання такого майна за час перебування на посадах.

     

Також чиновники будуть люстровані, якщо: були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ і вище; були штатним працівником чи негласним агентом в КДБ СРСР; співпрацювали із спецслужбами інших держав як таємні інформатори в оперативному отриманні інформації або своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України.

 

Голова Монастирищенського

 районного суду                                                                 М.В.Бурлака

 

 

10.02.2015 року