flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До кримінальної відповідальності притягнуто особу, яка скоїла крадіжку в умовах воєнного стану

26 жовтня 2022, 15:27

За викрадення грошових коштів у сумі 2 тисячі 600 гривень Монастирищенський районний суд Черкаської області засудив громадянку Б. до 5 (п’яти) років позбавлення волі. Керуючись ст. 75-76 КК України особу від відбування покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі звільнено з випробуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку тривалістю 3 (три) роки не вчинить нового злочину.

 

Призначене судом покарання є мінімальним, оскільки крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину, відповідальність за яку передбачена ч. 4 ст. 185 КК. Санкція  статті передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років.

 

Монастирищенський районний суд Черкаської області вчергове інформує, що у березні 2022 року внесено зміни до Кримінального Кодексу щодо посилення відповідальності за злочини за ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Наприклад, звичайна дрібна крадіжка (ч. 1 ст. 185 КК) до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років. Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі.

Нині ж вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.

Аналогічні зміни передбачені й за грабіж, розбій, вимагання, а також розтрату й заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (корупційний злочин), які вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану. Всі ці злочини кваліфікуються одразу за ч. 4 відповідної статті (186, 187, 189, 191 КК).

 

За повідомленням прес служби суду