Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
34-річний житель Монастирищини, будучи військовозобов’язаним та придатним за станом здоров’я до військової служби, не маючи підстав для звільнення чи відстрочки, не прибув до збірного пункту для направлення до військової частини. Він ухилився від призову, залишивши місце свого проживання.
Санкція ст 366 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) передбачає позбавлення волі від трьох до п’яти років.
Монастирищенський районний суд Черкаської області засудив громадянина К. до 3 (трьох) років позбавлення волі. Керуючись ст. 75-76 КК України особу від відбування покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі звільнено з випробуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового кримінального правопорушення.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-XII від 06.12.1991, особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. В Україні до 31 грудня 2022 року діє особливий період.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону україни "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" - під час мобілізації громадяни зобов'язані з'являтися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у сроки, визначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки).
За повідомленням прес служби суду