Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Прийнятим у другому читанні та в цілому Законом про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо врегулювання процедури обміну осіб як військовополонених, передбачається врегулювати процедура обміну осіб як військовополонених.
Для здійснення обміну уповноважений орган приймає рішення про передачу особи (підозрюваного, обвинуваченого, засудженого) для обміну як військовополоненого.
Закон передбачає:
- звільнення засудженого від відбування покарання;
- підозрюваному, обвинуваченому скасовується запобіжний захід, вони негайно звільняються з під варти.
В подальшому зазначені особи передаються під нагляд уповноваженого органу для організації та проведення їх обміну як військовополонених.
В подальшому стосовно підозрюваного, щодо якого було прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого і обмін якого відбувся, буде проведено спеціальне досудове розслідування.
Судовий розгляд щодо обвинуваченого, стосовно якого було прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого і обмін якого відбувся, також буде здійснюватися за його відсутності (in absentia).
У разі якщо обмін засудженого не відбувся, або засуджений, який був звільнений судом від відбування покарання у зв’язку з прийняттям рішення уповноваженого органу про його передачу для обміну як військовополоненого, і обмін якого відбувся, до закінчення строків давності виконання обвинувального вироку знову буде затриманий на території України у зв’язку з його участю у бойових діях, суд за клопотанням прокурора направляє такого засудженого для подальшого відбування призначеного раніше покарання.