Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
П’яні за кермом – покарати не можна звільнити
Як показує статистика, щороку виявляється величезна кількість фактів керування транспортними засобами у стані сп'яніння. Кожне 6 правопорушення від усіх порушень - нетверезе водіння. Також майже ⅔ суми від усіх штрафів в Україні – саме за ст. 130 КУпАП, яка і передбачає відповідальність за нетверезе водіння.
Необхідною умовою виконання постанови про накладення адміністративного стягнення є набуття нею законної сили. Це означає, що постанова набула значення закону, є обов'язковою і має бути реалізована. У випадку оскарження постанови, її виконання зупиняється на певний час, а потім відновлюється, якщо скарга залишилися без задоволення. Таким чином, постанова про накладання адміністративного стягнення наділена особливою силою, тому що є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами (ст. 298 КУпАП).
Обов'язковість постанови про накладання адміністративного стягнення означає, що вона набула сили закону і є обов'язковою до виконання, як і вимоги закону.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення є обов'язковою не лише для уповноважених державних органів, а, насамперед, для особи, що притягується до адміністративної відповідальності. Ухилення правопорушника від добровільного виконання постанови про накладення адміністративного стягнення призводить до необхідності застосування до нього примусових заходів впливу.
У багатьох випадках смертельні ДТП траплялись після того, як водії уникали відповідальності за керування автомобілем у стані сп'яніння.
Нещодавно у Києві під колесами сміттєвоза загинула мати, а дитина серйозно травмована. Водій вантажівки був у стані сп'яніння та двічі притягувався до відповідальності, проте, знехтував рішенням суду про позбавлення його водійських прав, що призводить до трагічних наслідків.
Згідно ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов’язковим до виконання.
За умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили відповідно до ст. ст. 382 КК України особам загрожує кримінальна відповідальність, а саме: штраф від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 8500 грн до 17000 грн або до трьох років позбавлення волі.
Таким чином, умисне невиконання постанови суду, в тому числі щодо позбавлення права керування транспортними засобами, що набрала законної сили передбачена кримінальна відповідальність.
За повідомлення прес-служби суду