Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів
Монастирищенського районного суду
Черкаської області
від 10 листопада 2015 року
Засади використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 19.11.2015 року № 39 «Про внесення доповнень до розділу ІV Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 14.01.2016 року № 2 «Про внесення доповнень до розділу ІV Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 24.03.2016 року № 7 «Про внесення доповнень до розділу ІV Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 20.10.2016 року № 26 «Про внесення доповнень до розділу V «Повторний автоматизований розподіл справи між суддями»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 15.11.2016 року № 28 «Про внесення доповнень до розділу V «Повторний автоматизований розподіл справи між суддями»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 16.02.2017 року № 6 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ «Розподіл судових справ та матеріалів»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 27.03.2017 року № 9 «Про внесення доповнень до розділу ІV Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 27.03.2017 року № 12 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 03.04.2017 року № 13 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 15.05.2017 року № 15 «Про внесення доповнень до розділу ІV Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 08.08.2017 року № 19 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 28.08.2017 року № 20 «Про викладення в новій редакції розділу ІV. Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 27.11.2017 року № 30 «Про внесення змін в розділ V Повторний автоматизований розподіл справ між суддями.»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 19.12.2017 року № 34 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 30.11.2018 року № 18 «Про внесення змін в розділ ІІІ «Розподіл справ та матеріалів між суддями»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 05.09.2019 року № 15 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
Зі змінами, внесеними Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»
Зі змінами, внесеними Рішенням зборів суддів від 07.07.2023 року № 10 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
1.1. Правове регулювання відносин, пов’язаних із функціонуванням автоматизованої системи документообігу Монастирищенського районного суду Черкаської області, здійснюється відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 № 25 (із змінами) (далі – Положення), з особливостями встановленими Засадами використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області (далі – Засади) відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронний цифровий підпис", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", "Про доступ до судових рішень", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних" та інших нормативно-правових актів.
1.2. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду розроблені на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду та визначають особливості розподілу справ між суддями, порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді, а також повторного автоматизованого розподілу справ між суддями.
1.3. Засади враховують можливість здійснення суддями функцій з відправлення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані з відправленням правосуддя (здійснення адміністративних повноважень тощо).
1.4. Засадами про використання автоматизованої системи документообігу Монастирищенського районного суду Черкаської області не регулюється порядок ведення діловодства з питань роботи з кадрами, щодо звернень громадян та надання публічної інформації, тощо.
ІІ. Принципи використання
автоматизованої системи документообігу суду
2.1 Використання автоматизованої системи документообігу суду ґрунтуються на принципах :
централізованого зберігання процесуальних та інших документів, виготовлених в суді;
оперативності внесення до програми даних;
достовірності внесеної до програми інформації;
захисту інформаційних ресурсів програми від стороннього несанкціонованого втручання;
відкритості інформації про стан розгляду справ;
відповідальності користувачів програми за зміст інформації, внесеної до програми.
ІІІ. Розподіл судових справ та матеріалів між суддями
3.1. Розподіл судових справ та матеріалів між суддями здійснюється за правилами та в порядку, встановленими Положенням з урахуванням особливостей, що передбачені Засадами використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області.
3.2. Справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні розглядаються черговим суддею.
3.3. В суді діють показники середніх витрат часу на розгляд справ та коефіцієнти складності справ за категоріями справ у Монастирищенському районному суді Черкаської області, згідно додатку №1, який є невідємною частиною Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області.
У разі невірного визначення коефіцієнту складності справи при її реєстрації, а також при доповненні чи зміні позовних вимог в процесі вирішення справи, коефіцієнт навантаження може бути змінений за поданням головуючого у справі судді, на підставі розпорядження керівника апарату суду чи особи, що виконує його обов»язки.
У разі об»єднання позовних вимог чи статей, за якими кваліфікуються дії особи в одній справі, які обліковуються за різними коефіцієнтами складності, обліковувати коефіцієнт складності більш складної категорії.
Рішення зборів суддів від 27.03.2017 року № 12 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями»
Рішення зборів суддів від 03.04.2017 року № 13 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями»
3.4. Визначити наступні коефіцієнти, що враховують форму участі судді в розгляді судової справи для:
головуючий у справі (одноособовий розгляд) – 1;
головуючий у справі (колегіальний розгляд) – 0,6;
член колегії суддів – 0,5.
3.5. Визначити наступні коефіцієнти участі судді у судовій справі при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя:
для голови суду – 0,9.
Рішення зборів суддів від 08.08.2017 року № 19 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ Розподіл судових справ та матеріалів між суддями.»
3.6. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.
Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.
3.7. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у підпункті 3.8. цих Засад обставин.
3.8. У разі настання обставин, зазначених у підпункті 3.6. цих Засад, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом тощо), здійснюється уповноваженою особою апарату суду, яка відповідальна за здійснення автоматизованого розподілу справ за наказом голови суду про визначення черговості розподілу таких справ між суддями, з дотриманням черговості та з урахуванням наявності в судді повноважень щодо розгляду судової справи.
3.9. У разі надходження матеріалів, строк розгляду яких визначений днем надходження та перебування слідчого судді у тривалій нарадчій кімнаті, яке виключає можливість розгляду матеріалів в день їх надходження, такі матеріали передавати запасному слідчому судді.
(Рішення зборів суддів від 16.02.2017 року № 6 «Про внесення доповнень до розділу ІІІ «Розподіл судових справ та матеріалів»)
3.10. У разі надходження до суду кримінального провадження розгляд якого, відповідно до ч. 2 ст.31 КПК України, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів, якщо відносно обвинувачених обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою та у разі неможливості утворення колегії у випадках, коли відносно судді (суддів) не здійснюється автоматизований розподіл судових справ, відповідно до абз. 3 - за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів, абз. 4 - за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів, абз. 6 - в частині відключення до початку відрядження, а саме за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів), абз. 8 - за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду) п.п. 2.3.3. Положення, розподіляти кримінальне провадження наступним чином. Обрати шляхом автоматизованого розподілу справи головуючого суддю між суддями відносно яких здійснюється автоматизований розподіл судових справ. Після обрання головуючого у справі, внести зміни до електронного табелю в автоматизованій системі документообігу суду шляхом включення судді (суддів) відносно яких не здійснюється автоматизований розподіл судових справ, відповідно до абз. 3, 4, 6 (в частині відключення до початку відрядження), 8 п.п. 2.3.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду у редакції, затвердженій рішенням Ради суддів України від 15.09.2016. та провести автоматизований розподіл судових справ для визначення членів колегії.
(Рішення зборів суддів від 30.11.2018 року № 18 «Про внесення змін в розділ ІІІ «Розподіл справ та матеріалів між суддями»)
ІV. Порядок розподілу судових справ шляхом
передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді
(Рішення зборів суддів від 28.08.2017 року № 20 «Про викладення в новій редакції розділу ІV. Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді.»)
Викласти розділ ІV Порядок розподілу справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області наступного змісту: «4.1. Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді визначається Положенням з урахуванням особливостей, що передбачені Засадами використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області.
4.2. Скарги, що надійшли від учасників виконавчого провадження та осіб, які залучаються до проведення виконавчих дій, на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця (що належить розглядати в порядку цивільного судочинства, індекс 4-с) передаються судді, яким відповідну справу розглянуто та за рішенням якого видано виконавчий документ.
4.3. Заяви, які находять в порядку ч. 2 ст. 241 ЦПК України щодо звільнення опікуна, піклувальника від його повноважень та (або) призначення іншого опікуна, піклувальника обліковувати в автоматизованій системі документообігу суду за індексом «6» як справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах та передавати раніше визначеному у судовій справі судді.
У разі надходження судових справ (кримінальних проваджень), що надійшли після повернення (направлення) їх прокурору, у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов’язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації (крім надходження кримінальних проваджень, справ, у яких відносно осіб обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, які надійшли за три дні до настання обставин, передбачених п.п. 5, 9 п. 2.3.3 Положення).
У разі надходження судових справ (кримінальних проваджень), що надійшли після повернення (направлення) їх прокурору, у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, такі матеріали передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді, надходження кримінальних проваджень, справ, у яких відносно осіб обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
(Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»)
4.5. Судові справи що надійшли після скасування апеляційним судом постанови про направлення справи на додаткове розслідування (в порядку КПК України 1960 року) передаються тому самому (раніше визначеному) судді, що виніс постанову про направлення справи на додаткове розслідування.
Судові справи що надійшли після скасування апеляційним судом постанови про направлення справи на додаткове розслідування (в порядку КПК України 1960 року), у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
Судові справи що надійшли після скасування апеляційним судом постанови про направлення справи на додаткове розслідування (в порядку КПК України 1960 року), у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
Рішення зборів суддів від 19.12.2017 року № 34 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
4.6. Судові справи, що надійшли після дооформлення (справи про адміністративні правопорушення) , передаються судді, який виніс постанову про направлення справи на дооформлення.
Абзац 2 п. 4.6 виключено.
(Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»)
4.7. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.
У разі вирішення питань під час досудового розслідування двома, трьома або всіма суддями Монастирищенського районного суду Черкаської області, такі справи передаються на розгляд наступним чином:
- надавати пріоритет діючому слідчому судді, тобто, якщо клопотання чи скарги розглядалися кількома суддями Монастирищенського районного суду Черкаської області і серед них слідчим суддею, обраним на поточний рік, то такі справи, передавати на розгляд слідчому судді;
4.8. У разі надходження кримінального провадження щодо особи, стосовно якої цим судом вже здійснюється судове провадження, в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 334 КПК України, передавати такі матеріали складу суду, що його здійснює.
У випадку наявності обставин, що унеможливлюють повторну участь судді в кримінальному провадженні, передбачених ч. 1 ст. 76 КПК України, такі справи підлягають автоматизованому розподілу уповноваженою особою апарату суду.
У разі надходження кримінального провадження щодо особи, стосовно якої здійснюється судове провадження у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
У разі надходження кримінального провадження щодо особи, стосовно якої здійснюється судове провадження, у період коли суддя фактично відсутній не більше 30 календарних днів, з підстав, передбачених абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, таке провадження передавати раніше визначеному складу суду з дотриманням вимог п. 2.3.1. Положення, з передачею даного кримінального провадження цьому складу суду в перший робочий день, (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді).
Якщо обставини, передбачені абз. 5, 6, 9 п. 2.3.3 Положення мають тривати більше 30 календарних днів, такі справи та матеріали передавати для автоматизованого розподілу.
Якщо обставини, передбачені абз. 7 п. 2.3.3 Положення тривають більше 30 календарних днів передавати такі справи та матеріали для повторного автоматизованого розподілу.
4.9. У разі роз»єднання (виділення) судових справ в окреме провадження така справа реєструється як така, що надійшла вперше та передається судді, яким ухвалено рішення про роз»єднання (виділення) вимог у самостійні чи окремі провадження.
У разі роз»єднання (виділення) судових справ в окреме провадження, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали, відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
4.10. У разі надходження зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, такі матеріали передавати раніше визначеному головуючому судді.
У разі надходження зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
У разі надходження зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, такі справи передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
4.11. У разі надходження судових справ, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз»яснення судового рішення, повернення судового збору передавати раніше визначеному в судовій справі головуючому судді.
У разі надходження судових справ, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз»яснення судового рішення, повернення судового збору у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
У разі надходження судових справ, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз»яснення судового рішення, повернення судового збору у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, такі справи передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
4.12. У разі надходження заяви про перегляд заочного рішення такі заяви передавати судді, який виніс заочне рішення.
У разі надходження заяви про перегляд заочного рішення у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
У разі надходження заяви про перегляд заочного рішення у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, такі матеріали передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
4.13. Судові справи та матеріали, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває справа (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді).
Судові справи та матеріали, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення, але коли суддя фактично виконує обов»язки, такі справи передавати раніше визначеному судді у день реєстрації.
Судові справи та матеріали, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи у період, коли відносно судді не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 5, 6, 7, 9 п. 2.3.3 Положення, такі справи та матеріали передавати раніше визначеному судді після усунення обставин, що унеможливлюють розподіл справи (крім випадків закінчення повноважень судді, призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, звільнення судді), з дотриманням вимог п. 2.3.1 Положення.
4.14. У разі надходження заяв та клопотань, пов’язаних з виконанням судових рішень у кримінальних провадженнях або справах про адміністративне правопорушення до суду, що розглядав справу, у період, коли відносно судді, який є головуючим в основній справі не розподіляються судові справи та матеріали відповідно до абз. 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9 п. 2.3.3 Положення, такі справи підлягають автоматизованому розподілу.
Рішення зборів суддів від 07.07.2023 року № 10 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
4.15. У разі надходження інших справ, не передбачених п. 4.4, 4.5, 4.8, 4.9, 4.10, 4.11, 4.12, 4.13, 4.14 Засад у випадках відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді, або коли відносно такого судді не здійснюється розподіл судових справ (абз. 3, 4, 6, 8 п. 2.3.3 Положення), такі справи підлягають автоматизованому розподілу уповноваженою особою апарату суду.
Рішення зборів суддів від 19.12.2017 року № 34 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
Рішення зборів суддів від 05.09.2019 року № 15 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
(Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»)
Рішення зборів суддів від 07.07.2023 року № 10 «Про внесення змін в розділ ІV «Порядок розподілу судових справ шляхом передачі справи раніше визначеному у судовій справі судді»
5.1. Судові справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу при наявності суддів, які мають право здійснювати правосуддя (мають право отримувати справи та матеріали для розгляду на день розподілу) за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, з дотриманням правил, визначених пунктами 2.3.50, 2.3.52 Положення, та у разі, коли головуючий суддя знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, або такий суддя протягом тривалого часу є тимчасово непрацездатним (більше чотирьох місяців), крім:
У випадку тривалої непрацездатності судді справи у яких наданий дозвіл на затримання з метою приводу для обрання (зміни) запобіжного заходу передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду після усунення обставин, які викликали їх зупинення чи після усунення перешкод у подальшому їх розгляді.
5.2. Кримінальні провадження відкриті за клопотанням органу досудового розслідування (клопотання про обрання міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою), які потребують невідкладного розгляду, у разі тимчасової непрацездатності слідчого судді, в провадженні якого вони перебувають, передавати для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи.
Рішення зборів суддів від 27.11.2017 року № 30 Про внесення змін в розділ V Повторний автоматизований розподіл справ між суддями.»
(Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»)
5.2. Кримінальні провадження відкриті за клопотанням органу досудового розслідування (клопотання про обрання міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою), які потребують невідкладного розгляду, у разі тимчасової відсутності слідчого судді, в провадженні якого вони перебувають, передавати для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи.
Рішення зборів суддів від 20.10.2016 року № 26 «Про внесення доповнень до розділу V. «Повторний автоматизований розподіл справи між суддями»
(Рішення зборів суддів від 12.10.2020 № 11 «Про внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу у Монастирищенському районному суді Черкаської області»)
6.1. Ці Засади використання автоматизованої системи документообігу суду набирають чинності з наступного дня, після дня їх затвердження зборами суддів Монастирищенського районного суду Черкаської області.
6.2. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів Монастирищенського районного суду Черкаської області новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.